Kinderboekenweek 2026 is van start

De Kinderboekenweek 2026 is van start gegaan! Van 30 september tot en met 11 oktober staat het kinderboek centraal, en wordt er extra aandacht besteed aan het belang van lezen en voorlezen. Tijdens de Kinderboekenweek vinden er door het hele land verschillende activiteiten plaats, van leesmarathons tot schrijfworkshops. Op deze manier moedigen scholen en bibliotheken kinderen aan om verschillende verhalen te ontdekken en zelf creatief aan de slag te gaan.
 
 

Het belang van lezen

Tijdens de Kinderboekenweek staat uiteraard het belang van lezen centraal. Lezen of voorlezen stimuleert de taalvaardigheid van kinderen. Door kinderen op jonge leeftijd al kennis te laten maken met voorlezen, wordt hun woordenschat op latere leeftijd verrijkt. Het lezen van verhalen draagt niet alleen bij aan de taalontwikkeling van kinderen, maar laat ze ook op een creatieve manier de wereld ontdekken. Door kennis te maken met verschillende personages vormen ze hun eigen mening en krijgen ze meer begrip voor de mensen om zich heen. Zo kunnen ze zich beter inleven in de wereld om hen heen.

Zelf creatief aan de slag

Deze editie draait om het thema ‘Spot aan!’. Door boeken te lezen, kun je van alles ervaren. De ene keer ben je een beroemde zanger die de sterren van de hemel zingt tijdens een uitverkocht concert en de andere keer iemand die de hele klas aan het lachen krijgt met een goede mop. In kinderboeken vind je podiumbeesten in alle soorten en maten! Voor of achter de schermen, met plankenkoorts of zonder. De Kinderboekenweek 2026 is jouw kans om op te treden,in je hoofd of in het echt!  Spot aan!

Voor de Kinderboekenweek hebben we een woordenpuzzel gemaakt die ingevuld kan worden, veel plezier met invullen!